Announcement

Announcement Module
Collapse
No announcement yet.

Apa beza antara JURNAL, MAJALAH dan MAKALAH???

Page Title Module
Move Remove Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Apa beza antara JURNAL, MAJALAH dan MAKALAH???

Assalamualaikum semua,

SAya cuma nak tahu perbezaan antara JURNAL, MAJALAH dan MAKALAH....

Jurnal ditulis secara khusus merujuk kepada bidang yg dikaji dan biasanya dikeluarkan oleh pihak U dari sektor R&D..betul ker???

Majalah ditulis dan digarap dari hasil beberapa karya penulis lain dlm satu koleksi keluaran..betul ker???

Makalah ditulis dan digarap dari karya yg bercampur campur dengan karya asing dari luar negara dan tidak khusus kepada sesuatu topik sahaja..betul ker???

Anyone please EXPLAIN dengan lebih lanjut.....Thank You!!!

Sekian, wasalam.

first time aku dengar Makalah. Istilah baru ker dah lama?

Comment

SEMUA AKU TAK SUKA

AKU HANYA SUKA BACA KOMIK

HHHMMMM........WHATEVER

Comment

Jurnal lebih bersifat ilmiah, dan tertumpu kepada bidang tertentu. Jurnal adalah tempat di nama research diterbitkan, dan jurnal2 sains terkenal ialah seperti Nature. Dalam Sains Komputer lak ada Journal of the ACM dan IEEE nyer jurnal.

Majalah lebih umum dan lebih bebas. Orang tak letak research publication dalam majalah (namun ada majalah yg menamakan dirinya "jurnal" seperti Linux Journal).

-= Obi-Wan =-

Comment

makalah... ekekekeke... saya suka makalah Remaja!!!... uikh ,... lain macam bunyinyek..!

Comment

Thank You, Obi-Wan_Kenobi.

Comment

Kamus Dewan Edisi Ketiga:

makalah rencana atau artikel tentang sesuatu perkara, biasanya yg disiarkan dlm majalah, surat khabar, dll.

majalah terbitan berkala yg mengandungi makalah, fiksyen, gambar foto, dll;
              ~ bergambar majalah yg sebahagian besarnya diisi dgn gambar, ~ ilmiah majalah yg mengandungi makalah yg bersifat ilmiah.

jurnal 1. terbitan atau majalah berkala yg khusus bagi sesuatu perkara, profesion, atau bidang tertentu; 2. akhbar harian atau mingguan; 3. buku catatan harian tentang peristiwa-peristiwa yg berlaku.

Comment

Working...
              X